Zakłady bukmacherskie to nieodłączny element sportu, w którym udział bierze wiele kibiców w Polsce. Zdecydowana większość z nich korzysta z ofert legalnych bukmacherów, których w naszym kraju jest kilkanaście. W 2017 roku wprowadzona została ścisła kontrola hazardu, w tym również zakładów bukmacherskich. Każda firma prowadząca tego typu działalność musi posiadać licencję Ministra Finansów, co sprawia, że nie narusza ona polskiego prawa. W niniejszym artykule przedstawiamy przegląd najlepszych bukmacherów działających legalnie w naszym kraju.

najlepsi bukmacherzy 2020
Jacy bukmacherzy online są najlepsi w Polsce w roku 2020

Wymogi niezbędne do rejestracji legalnego biznesu bukmacherskiego

Istnieje szereg wymogów, które należy spełnić, aby biznes bukmacherski operujący na terenie Polski mógł zostać uznany za legalny. Po pierwsze firma musi posiadać określoną formę prawną. Może to byc spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, czy też spółka akcyjna. Bukmacher musi również posiadać główną siedzibę na terytorium naszego kraju, odprowadzać podatki do polskiego budżetu i prowadzić stronę internetową w języku polskim i domenie .pl.

Legalny bukmacher musi również dokonywać weryfikacji wieku i tożsamości graczy, gwarantować im bezpieczeństwo finansowe i odpowiednią dbałość o dane (RODO), a także posiadać regulamin organizowania gier hazardowych zaakceptowany przez Ministra Finansów. Do innych wymogów można zaliczyć kapitał zakładowy w wysokości minimum 2 milionów złotych. Spełnienie tych kryteriów sprawia, że bukmacher otrzymuje oficjalną koncesję Ministra Finansów na organizację zakładów wzajemnych. Licencja udzielana jest na okres 6 lat.

bukmacher betclic polska
Kod promocyjny na darmowy bonus bukmachera Betclic

Legalni bukmacherzy w Polsce

Do najbardziej znanych legalnych bukmacherów w Polsce należą STS, Fortuna, LV Bet, Totolotek, Milenium, Etoto, czy forBet. Wybór najlepszego z nich wymaga analizy bonusów startowych (oferty powitalnej), freebetów, bonusów bez depozytu, wysokości kursów, czy też jakości produktów. Niektórzy z bukmacherów posiadają kilka bonusów startowych, inni w swojej ofercie proponują zakłady bez ryzyka i kody promocyjne.

STS

STS, czyli Star-Typ-Sport, jest najpopularniejszym i największym legalnym bukmacherem działającym na terenie Polski. Udział STS w rynku sięga nawet 50%, a swoją popularność zawdzięcza on dużej ilości lokalnych placówek i inwestycjom w drużyny sportowe – zaliczyć do nich możemy Lech Poznań, Koronę Kielce, Jagiellonię Białystok, czy nawet PZPN. Długoletnie doświadczenie tego podmiotu sprawia, że ich oferta robi wrażenie.

Pełna gama zakładów sportowych, obejmująca różnorodne rozgrywki i wydarzenia, do których zaliczyć można nawet rozgrywki niższych klas, czy też wybory prezydenckie. Bukmacher STS posiada całodobową obsługę klienta, świetną aplikacje mobilną oraz wysoki bonus powitalny. W ofercie znajdziemy również 25 zł freebetu, 35 zł zakładu bez ryzyka i standardowe 100% do 100zł od pierwszej wpłaty.

Totolotek

Totolotek jest marką znaną każdemu Polakowi. Jest to najdłużej działający podmiot na krajowym rynku. Bukmacher ten jest sponsorem Skry Bełchatów, Lechii Gdańsk, czy też sekcji koszykarskiej Legii Warszawa. Totolotek w swojej ofercie posiada freebet bez depozytu w wysokości 20zł i bonus 100% do 1000 zł w ramach oferty powitalnej. Wykorzystując specjalne kody promocyjne można również skorzystać z wyższych ofert – bonus 100% do 1050 zł z freebetem w wysokości 30 zł lub bonus 100% do 1120 zł oraz freebet 25 zł. Oferta Totolotka zawiera również promocję „Gram Grubo”, gdzie bukmacher dokłada 14% do każdego wygranego zakładu – jest to oferta dostępna w piątek, jak również podczas meczów reprezentacji Polski, meczów Ligi Mistrzów, czy Ligi Europy.

sts darmowy bonus 29 PLN
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

LV Bet

LV Bet to bukmacher, którego logo znajdziemy m.in. na koszulkach Wisły Kraków. Bukmacher prowadzi bardzo intuicyjną i estetyczną stronę internetową, na której bez problemów znajdziemy wszystkie niezbdne informacje. Strona internetowa posiada również część blogową, która zawiera porady dotyczące zakładów bukmacherskich, czy też artykuły i ciekawostki ze świata sportu.

LV Bet pojawił się w Polsce w 2016 roku. Obecnie posiada najwyższą ofertę bonusową dla nowych graczy. 20 zł bez depozytu wraz z bonusem od wpłaty do 1500 zł robi wrażenie. Dodatkowo otrzymać można 50 zł w postaci darmowego zakładu dla kibiców tych klubów, gdzie LV Bet jest sponsorem. LV Bet jest również idealnym wyborem dla fanów e-sportu, którzy mogą zostać pozytywnie zaskoczeni bardzo szeroką ofertę zakładów.

forBET

Kolejnym znanym legalnym bukmacherem jest forBET, oferujący bonusy od wpłaty do 1200 zł, 110 zł na darmowy zakład i różnorodne promocje na specjalne wydarzenia. Flagowym bonusem forBETu jest 100% do 400 zł, który można otrzymać tuż po wypełnieniu formularza i złożeniu depozytu. Marża pobierana przez forBET to z reguły około 2%, która czasami nie jest pobierana w ramach róznego rodzaju promocji.

Fortuna

Fortuna jest jedną z nabardziej stabilnych firm bukmacherskich w Polsce, oferująca możliwość zawierania zakładów zarówno na żywo, jak i przez internet. Fortuna jest oficjalnym sponsorem PZN i 1. ligi piłki nożnej. Bukmacher posiada w swojej ofercie znakomitą ofertę powitalną, zawierającą najwyższy zakład bez ryzyka dostępny legalnie na krajowym rynku. Duża liczba zakładów, transmisje na żywo, wysokie kursy i ciekawa aplikacja mobilna to coś, co sprawia, że marka ta wyróżnia się na tle krajowej konkurencji.

PZBuk

PZBuk to nowość na naszym rynku. Firma została założona w 2018 roku i od tej pory konsekwetnie zdobywa nowych klientów. Darmowy zakład za 60 zł, ciekawy program lojalnościowy, czy też szeroka oferta na zakłady skutecznie kompensują kilka wad, takich jak np. brak aplikacji mobilnej, które wytłumaczyć można brakiem odpowiednio długiego doświadczenia.

Podsumowując, legalni bukmachery to jedyne podmioty, które zagwarantują klientom ciekawą ofertę i bezpieczeństwo finansowe. Chcąc zarejestrować legalny biznes bukmacherski należy spełnić szereg wymogów prawnych, które uchwalone zostały, aby dbać o bezpieczeństwo graczy. Na polskim rynku działa kilkanaście legalnych firm bukmacherskich, z których STS, Totolotek, LV Bet, Fortuna, forBET, czy PZBuk to firmy zdecydowanie godne polecenia.