Zakłady bukmacherskie Fortuna oraz STS należą do grona najpopularniejszych bukmacherów w Polsce. Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są różnice między nimi, oraz który bukmacher posiada lepszą ofertę. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze różnice między STS a Fortuną.

sts czy fortuna
Fortuna vs STS. Który bukmacher najlepszy w Polsce?

Który bukmacher lepszy? STS czy Fortuna?

Nasza ocena tych dwóch bukmacherów dotyczy przede wszystkim bonusów na start oraz ogólnej oferty, którą prezentują swoim graczom. Sprawdźmy zatem, jak wygląda ich oferta. Zaczniemy od oferty bonusowej na start. Prezentuje się ona następująco:

Fortuna – Bonus powitalny 100% do kwoty 1000 złotych oraz darmowy zakład na kwotę do 130 złotych;

STS – Bonus powitalny 100% do kwoty 1000 złotych oraz Freebet w wysokości 29 złotych (kod promocyjny: BETONLINE).

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to fakt, że oferty STS i Fortuny są różne. Jedyną kwestią wspólną jest bonus powitalny – mowa tutaj o 100% do wpłaconej kwoty, której wysokość maksymalna może wynosić 1000 złotych. Rzecz, która odróżnia obu bukmacherów to obrót darmowego bonusu powitalnego. Bukmacher STS żąda, aby do wypłaty obrócić trzykrotnością kwoty, którą wpłaciliśmy na minimalnym kursie 1,91. Fortuna chce, abyśmy czterokrotnie obrócili kursem minimalnym 1,90. Można zatem stwierdzić, że warunki wypłat u bukmacherów są podobne.

sts darmowy bonus 29 PLN
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Darmowe zakłady w STS i Fortuna – czym się różnią?

Kwestia darmowych zakładów znacząco różni STS oraz bukmachera Fortuna. Drugi z wymienionych bukmacherów posiada najwyższy darmowy kurs na rynku, ponieważ wynosi on aż 130 złotych. Z kolei w STS można otrzymać na początek freebet na 29 złotych, żeby go otrzymać należy wpisać w STS kod promocyjny: BETONLINE. Jednak ta kwota jest mniejsza o ponad 25%. Fortuna oferuje 100 złotych w ofercie standardowej bądź 130 złotych, jeśli posiada się specjalny kod promocyjny. Ważna informacja jest taka, że nawet, gdy obstawimy źle, pieniądze nie przepadną – otrzymamy je z powrotem na nasze konto.

Odpowiedź na pytanie, który z bukmacherów (STS czy Fortuna) posiada lepsze bonusy, nie jest taka łatwa do udzielenia. Wszystko zależy od tego, jakie posiadamy umiejętności oraz czego oczekujemy od bukmachera. Z pewnością na korzyść Fortuny działa fakt, że oferuje znacznie lepszy darmowy kurs. 

Kursy bukmacherskie w STS i Fortuna

W tym zakresie znaczącą przewagę posiada bukmacher Fortuna – jak wskazują liczby, ta spółka oferuje kursy wyższe o kilka procent na większość oferowanych przez siebie wydarzeń sportowych. Można to potwierdzić poprzez przykład wydarzeniem z dnia 18.12.2018 – wówczas miał miejsce mecz Bologna – AC Milan, który odbył się w ramach rozgrywek ligi włoskiej. Lepsze kursy oferowała wówczas Fortuna. Taka sytuacja powtarza się bardzo często. Zalecamy jednak, by przed obstawieniem jakiegokolwiek wydarzenia sportowego zawsze upewnić się, który z opisywanych przez nas bukmacherów oferuje wyższy kurs. Zawsze może zdarzyć się, że STS w jednym konkretnym przypadku zaoferuje nam wyższą stawkę. 

Istotną kwestią jest także wysokość marży – na początku bieżącego roku w NBA marże, które posiadała Fortuna, wynosiły 7,05, zaś te w STS 7,67. Różnica ta większa jest w NHL, ponieważ w przypadku Fortuny jest to 5,85, zaś przy STS 7,51. Warto przedstawić także dane dotyczące marży w Lidze Mistrzów oraz w Ekstraklasie. W przypadku tych pierwszych rozgrywek Fortuna ma marże 2,54, zaś STS 5,26. Z kolei gdy obstawiamy Ekstraklasę, Fortuna ma marżę 4,78, a STS 5,22. Na przykładzie marż widać, że czasami różnice w stawkach oferowanych przez bukmacherów są naprawdę duże.