Poker to ciesząca się ogromną popularnością gra karciana, która swego czasu była również często dostępna w internecie na pieniądze. Warto wiedzieć o tym, że dwa lata temu doszło do wielu zmian prawnych, które obróciły rynek gier hazardowych do góry nogami. W 2017 roku doszło do znowelizowania ustawy antyhazardowej – wprowadziła ona na wszystkie podmioty świadczące usługi hazardowe szereg rygorystycznych wymogów oraz ograniczeń. W związku z nią z polskiego rynku wycofało się bardzo wiele firm, które nie chciały ich spełniać. W tej chwili bardzo wiele osób zadaje sobie pytanie, czy poker online na pieniądze jest legalny. Na to oraz wiele innych pytań odpowiemy Państwu w poniższym artykule.

poker online legalnie w polsce
Poker online w Polsce 2021 – Czy będzie legalny?

Poker online na pieniądze a ustawa hazardowa z 2017 roku 

Ustawa antyhazardowa, którą uchwalono w 2017 roku, wprowadziła całą masę zmian w funkcjonowaniu polskiego rynku hazardowego. Po jej uchwaleniu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej mogą funkcjonować wyłącznie te podmioty, które posiadają specjalne zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Czy zatem można grać w pokera online na pieniądze? 

Polacy bardzo lubią grać w różnego rodzaju gry karciane, a poker online wśród nich przoduje. Jeśli kiedykolwiek natknęliście się Państwo na stronę z pokerem online na pieniądze, to z pewnością była to strona nielegalna.  Dlaczego? Gdy wczytamy się w poszczególne zapisy ustawy antyhazardowej, to można zauważyć, że funkcjonowanie jakichkolwiek podmiotów prywatnych oferujących usługę pokera online na pieniądze jest niezgodne z przepisami prawa. Jest to informacja pewna.

sts promocja bukmacherska bez wpłaty własnej
29 PLN bez wpłaty własnej w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Nie istnieje w tej chwili żaden podmiot, który posiadałby zgodę od Ministerstwa Finansów na prowadzenie takiej działalności w branży pokerowej. Jeśli kiedykolwiek natrafimy w internecie na stronę internetową z pokerem na pieniądze, to na 100% będzie to witryna nielegalna. Jeśli zdecydujemy się założyć na niej konto, będzie to nielegalne. Jeszcze gorzej, jeśli zdecydujemy się wypłacić zarobione na takiej stronie pieniądze. Trzeba mieć świadomość tego, iż za łamanie przepisów ustawy antyhazardowej może grozić nam surowa odpowiedzialność karna. 

Poniżej zamieszczamy listę odmian pokera, które są Polsce nielegalne. W Polsce zakazane są:

  • turnieje na żywo przeprowadzane na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej,
  • Omaha wraz ze wszystkimi jej odmianami,
  • poker pięciokartowy,
  • Texas Hold’em,
  • gra przeprowadzana przy stolikach cashowych,
  • Freerolle,
  • turnieje organizowane na prawdziwe pieniądze.

Nie można jednak przyznać racji tym osobom, które uważają, że poker to w całości zakazana gra karciana. To nieprawda. Warto wiedzieć o tym, iż w internecie istnieje cała masa stron na których można grać w legalną odmianę pokera online. Chodzi tutaj o darmowego pokera na żetony. Całkowicie legalne jest również oczywiście szkolenie się w zakresie umiejętności oraz strategii pokerowych. Istnieje też duża liczba aplikacji mobilnych z wirtualnym pokerem na żetony. Gorąco zachęcamy do grania w legalne odmiany pokera – za korzystanie z nich nie grozi nam jakakolwiek odpowiedzialność karna. 

betfan polski bukmacher online
Nowy bonus legalnego bukmachera Betfan – Kod promocyjny: BETFAN

Czy da się grać w pokera online na pieniądze?

Odpowiedź na powyżej zamieszczone pytanie jest oczywista. Granie w pokera na pieniądze przez internet jest surowo zabronione. Wszystkie podmioty, które oferują swoim użytkownikom grę w pokera na pieniądze, w bardzo chamski sposób kpią sobie z przepisów polskiego prawa. Warto jednak wiedzieć o tym, iż nieznajomość prawa szkodzi. Jeśli zdecydujemy się na zarejestrowanie się na takiej stronie, nikt nie będzie później słuchał naszych tłumaczeń, iż nie wiedzieliśmy, że dana strona funkcjonuje w sposób niezgodny z przepisami polskiego prawa. Granie w pokera na pieniądze przez internet może skończyć się bardzo wysoką karą finansową. Ilość kar przewidzianych w ustawie antyhazardowej jest naprawdę duża.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Które strony z pokerem online są nielegalne?

W internecie znajduje się bardzo wiele stron z nielegalnym pokerem na pieniądze. Wszystkie tego typu strony działają w sposób nielegalny. Wśród nich można wymienić PokerStars czy Bet365. Jeśli mamy ochotę na to, żeby pograć w karty przez internet, należy korzystać wyłącznie ze stron z darmowym pokerem na wirtualne żetony. Inaczej mogą nas spotkać bardzo przykre konsekwencje prawne. 

Poker online w 2021 – czy zostanie zalegalizowany?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy w 2019 roku dojdzie do zalegalizowania pokera online na pieniądze. Niektórzy posłowie chcą dodać do listy certyfikowanych podmiotów Texas Holdem. Na ten moment wszystkie próby zalegalizowania tego podmiotu spełzły na niczym – oddalano wszystkie poprawki ustaw. Na ten moment bardzo trudno jest przewidzieć, kiedy poker online na pieniądze mógłby zostać na nowo zalegalizowany.

Większych zmian w prawie antyhazardowym można spodziewać się dopiero po ewentualnej zmianie partii rządzącej. Teraz poker online na pieniądze jest niezgodny z przepisami prawa i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie ta sytuacja miała ulec zmianie. Jeśli coś się zmieni, poinformujemy o tym Państwa w osobnym artykule.

Nowy produkt bukmachera STS to legalny poker online!

Polski bukmacher STS pod koniec 2019 roku uruchomił nową usługę, która nazywa się Betgames. Czym jest Betgames i dlaczego tak wielu graczy przeniosło się z obstawiania zakładów sportowych właśnie do Betgames?

Jak wiadomo gra w pokera na pieniądze nie jest w Polsce legalna, dlatego najlepszy Polski bukmacher STS wymyślił, że skoro nie można w pokera grać, to zacznijmy go obstawiać! I tak powstał właśnie nowy produkt Betgames, który służy graczom do obstawiania pojedynków pokerowych. Gracz ma za zadanie wytypowanie, który gracz będzie miał najmocniejszy układ kart. Prawda, że proste? Oczywiście, gdyż zasady gry są bardzo zbliżone do Texas Poker!

Betgames to nie tylko poker online, a również inne gry karciane jak Wojna czy Bakarat. Już wkrótce w ofercie Betgames od STS zostaną dodane nowe gry jak Szczęśliwa 6, Kości, Koło Fortuny czy Szybka 7.

To nie wszystko, dla nowych graczy bukmacher STS przygotował bonus 29 PLN bez depozytu! W sam raz na przetestowanie nowych usług tego bukmachera. Żeby odebrać darmowy bonus należy wpisać kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus zostanie dopisany do konta chwilę po rejestracji.