Piłka nożna jest zdecydowanie najpopularniejszą dyscypliną sportową w naszym kraju. Nic dziwnego, że to ona napędza polskich bukmacherów. Coraz więcej ludzi decyduje się na wzmaganie emocji towarzyszącym kibicowaniu właśnie za pośrednictwem zakładów wzajemnych – tak naprawdę jednak nie każdy wie, jak robić to skutecznie i z głową. W tym poradniku skupimy się na wyjaśnieniu właśnie tego.

jak obstawiać mecze piłki nożnej
Jak obstawiać mecze piłki nożnej u bukmacherów?

Popularne rodzaje zakładów na piłkę nożną

Na samym początku warto zapoznać się z tym, na co tak właściwie można stawiać u większości operatorów bukmacherskich. Opcji mamy sporo, przy czym nie każda jest dostępna w zakładach przedmeczowych (część w nich pojawia się wyłącznie w czasie spotkań obstawianych na żywo), ale i w przypadku każdego meczu. Różne legalne buki podchodzą do tego w inny sposób, przy czym w przypadku najpopularniejszych spotkań można liczyć na większą liczbę możliwości zakładu.

 • 1X2 – najpopularniejszy rodzaj zakładów, w którym obstawiamy wygraną 1 drużyny, remis lub wygraną 2 drużyny.
 • Wynik do przerwy – typujemy, jakim wynikiem zakończy się pierwsza połowa.
 • Poniżej / powyżej – tego typu zakłady działają różnie – za ich pośrednictwem możemy wskazać ilość bramek, kartek lub rzutów rożnych (powyżej / poniżej danej wartości).
 • Gol – typujemy, która drużyna jako pierwsza strzeli bramkę.
 • Dokładny wynik – ten zakład zazwyczaj cechuje się najwyższym kursem, gdyż najtrudniej się w niego wstrzelić.
sts promocja bukmacherska bez wpłaty własnej
29 PLN bez wpłaty własnej w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Wskazówki dotyczące obstawiania piłki nożnej

 1. Skupmy się na jednej lidze / jednych rozgrywkach – w obrębie piłki nożnej znajduje się mnóstwo lig krajowych, a także większych imprez klubowych i reprezentacyjnych. Nie sposób tego wszystkiego ogarnąć – warto więc skupić się tylko na jednej rzeczy.
 2. Analizujmy i interesujmy się – jeżeli interesujemy się obstawianiem „na poważnie”, przeglądajmy prasę, czytajmy portale internetowe i analizujmy spotkania w ramach ligi, na której się skupiamy. Bądźmy na bieżąco i poszerzajmy naszą wiedzę, a nasze zakłady będą kierowane właśnie nią, a nie wiarą czy przypadkiem.
 3. Patrzmy na gospodarza – przy spotkaniach drużyn na podobnym poziomie, przewaga gospodarza jest bardzo widoczna i nie można jej bagatelizować.
 4. Uważajmy na początek i końcówkę sezonu – na początku sezonu na temat drużyn niewiele wiadomo – końcówka z kolei jest momentem, w którym najlepsze drużyny mogą sobie pozwolić na odpoczynek, a najsłabsze nie chcą się starać. Lepiej więc na to uważać.
 5. Nie sugerujmy się wyłącznie kursami – bukmacherzy wskazują kursami na faworytów spotkania – nie zawsze jednak mają rację; lepiej więc im nie ufać.
 6. Korzystajmy z bonusów i promocji – wyciśnijmy jak najwięcej z promocji i bonusów dawanych przez bukmacherów. Dzięki temu będziemy mieli więcej środków na typowanie.
 7. Uważajmy na kupony AKO – choć pozwalają zarobić więcej, wymagają poprawnego wytypowania każdego z kilku zdarzeń. To z kolei wiąże się z dużym ryzykiem.

Bukmacherzy, u których warto obstawiać piłkę nożną?

Wśród tak wielu legalnych firm bukmacherskich w Polsce nie łatwo znaleźć taką, której oferta, kursy i bonusy będą najkorzystniejsze dla graczy. Większość bukmacherów pozwala na obstawianie przez telefon w aplikacjach mobilnych. Poniżej trzy wybrane firmy bukmacherskie, które dają graczom najwięcej korzyści przy obstawiani zakładów na mecze piłki nożnej.

poker online sts
Poker online legalnie w STS z bonusem bez depozytu

Piłka nożna u bukmachera STS

STS jest obecnie jednym z najpopularniejszych bukmacherów w naszym kraju – jego oferta na piłkę nożną jest niezwykle rozbudowana i obejmuje wszystkie spotkania reprezentacyjne, ale też większość najpopularniejszych lig z całego świata. Firma STS jest sponsorem męskiej reprezentacji naszego kraju w piłkę nożną. W związku z tym często pojawiają się u niej preferencyjne stawki właśnie na spotkania reprezentacyjne. STS to także bukmacher, który ma najwięcej promocji i bonusów na mecze piłkarskie, więcej szczegółów na stronie www.sts.pl.

Piłka nożna u bukmachera forBET

Choć forBET jest świeżakiem na polskim rynku bukmacherskim (istnieje od 2016 roku), jego oferta na piłkę nożną jest bardzo solidna. Przede wszystkim jednak oferuje potężny bonus powitalny, w ramach którego otrzymamy nawet 2000 złotych na grę. Dodatkowo kusząca może być opcja Szybkiego Kuponu na obstawianie meczów, która sama przygotuje dla nas kupon na bazie preferowanej przez nas stawki i oczekiwanej wygranej.

Piłka nożna u bukmachera Fortuna

Fortuna powinna paść naszym wyborem, jeśli interesujemy się 1 Ligą Polską. Jako że jest jej głównym i tytularnym sponsorem, pokrywa zdecydowaną większość spotkań rozgrywanych w jej obrębie, wiele z nich pokazując w formie transmisji na żywo. Dodatkowo Fortuna cechuje się najbardziej uporządkowanym i klarownym programem lojalnościowym, który doceni nasze regularne obstawianie.