Dużo osób z naszego kraju bardzo interesuje się tą dyscypliną. Nie da się ukryć, że piłka nożna jest wyjątkowo popularna. Ty też bardzo lubisz oglądać mecze? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie tylko to robić, lecz także wygrywać duże pieniądze. Zwłaszcza, że w legalnych bukmacherach można typować rozmaite zakłady. Nie tylko podstawowe, ale także szereg zaawansowanych. Jak poprawnie podejść do analizowanej potyczki?

jak analizować pilkę nożną
Jak skutecznie analizować mecze piłki nożnej?

Aktualna dyspozycja

W dużej mierze trzeba skupić się na tym, aby przeanalizować konkretne ekipy pod kątem obecnej dyspozycji. Najlepiej zatem warto sprawdzić, jak dana ekipa radziła sobie w ciągu ostatniego miesiąca. To bowiem pokaże dokładny obraz zespołu. Trzeba pod tym względem porównać nie tylko gospodarzy, ale także gości. Łatwo zauważysz, która drużyna w konkretnym okresie zdobyła po prostu więcej punktów. Nie można sugerować się wyłącznie pozycją w tabeli. Szczególnie, że może to być bardzo mylące.

Czasami jest tak, że dana drużyna miała np. fantastyczny początek sezonu. Potem jednak zdecydowanie spuściła z tonu. W związku z tym aktualna, bardzo dobra pozycja w tabeli może być przede wszystkim skutkiem tych pierwszych potyczek. Dobrze zatem przede wszystkim weryfikować to, jak konkretny zespół radził sobie w poprzednich kilku spotkaniach w danych rozgrywkach. Warto oddzielać mecze ligowe od pucharowych. Zwłaszcza, że drużyny mają zazwyczaj inne nastawienie do tych rozgrywek.

UWAGA BONUS: Polski bukmacher STS z okazji uruchomienia usługi Betgames oferuje graczom nowy bonus 29 PLN bez depozytu i 20 PLN bezpiecznego zakładu w Betgames na gry karciane jak poker, wojna i bakarat. Dodatkowo 1200 PLN za pierwsza wpłatę. Żeby otrzymać bonus bez depozytu należy wpisać kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl.

Forma u siebie albo na wyjeździe

Trzeba również sprawdzić to, jak konkretny zespół radzi sobie w meczach domowych czy wyjazdowych. Interesuje Cię typ na gospodarza? Musisz zatem sprawdzić, czy konkretny klub ostatnio odpowiednio wykorzystuje atut swojego stadionu. Są drużyny, które bardzo dobrze radzą sobie na własnym obiekcie. W końcu dokładnie znają każdy fragment murawy, mogą także liczyć na kibiców. Nie muszą również męczyć się podróżą do innego miasta czy miasteczka.

betclic nowy bonus za darmo
Kod promocyjny na darmowy bonus bukmachera Betclic

Należy oczywiście również zweryfikować, jak radzą sobie rywale w swojej roli. Może być tak, że jedna drużyna znakomicie gra u siebie, ale kiedy jedzie na wyjazd, to po prostu idzie jej już zdecydowanie słabiej. Obecnie są rozmaite statystyki, które pozwalają błyskawicznie sprawdzać takie kwestie. Można zatem szybko zweryfikować, czy opłaca się rzeczywiście grać na gospodarza lub gościa po konkretnym kursie uwzględniając wszystkie czynniki.

Kto nie zagra?

Zadaniem każdego gracza jest sprawdzenie, kto nie wystąpi w konkretnym spotkaniu. Nie tylko biorąc pod uwagę swój zespół, ale także drużynę rywali. W wielu sytuacjach ma to natomiast bardzo duże znaczenie. Szczególnie, jeśli w gronie kontuzjowanych lub zawieszonych – za kartki – jest np. najlepszy strzelec lub podający. Jak można sprawdzać tego typu informacje? Sposobów jest dużo.

Np. na stronie internetowej konkretnego klubu można się dowiedzieć wielu faktów… Są również serwisy piłkarskie. Tam przed każdą kolejką pisane są zapowiedzi. Wyszczególnione są oczywiście nazwiska tych, którzy z różnych powodów w danym meczu nie będą mogli zagrać.