Poprzedni sezon skoków narciarskich nie został dokończony. Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa. Na szczęście zawodnicy skoków narciarskich powoli wracają do dalekiego skakania. W tym momencie tylko na igelicie. Czy warto typować takie zawody? A może lepiej poczekać do zimy, by zarobić naprawdę sensowne pieniądze?

obstawianie letnich skoków narciarskich
Czy letnie skoki narciarskie są warte do obstawiania?

Jakie zakłady są dostępne na skoki narciarskie?

W trakcie letniego sezonu skoków narciarskich można obstawiać naprawdę przeróżne zakłady. Do wyboru są m.in. typy długoterminowe. Okazuje się, że są one bardzo popularne wśród profesjonalnych typerów. O co tutaj jednak dokładnie chodzi? Można wytypować, który zawodnik okaże się najlepszy w czasie całego cyklu. Bardzo popularne są również zakłady krótkoterminowe. Dotyczą one nie tylko samych zawodów, ale również kwalifikacji i sesji treningowych.

Bez problemu można zagrać, kto okaże się najlepszy, kto będzie w TOP3 itp. To nie wszystko bo dobry bukmacher w ofercie ma o wiele więcej zakładów do typowania. W obrębie zakładów krótkoterminowych bardzo popularne są typy h2h. Można zatem zagrać, który z zawodników będzie lepszy w danej (wyznaczonej przez bukmachera) parze. Opcji jest zaś naprawdę stosunkowo sporo. Trzeba podkreślić, że w przypadku najpopularniejszych turniejów typerzy mają do dyspozycji zakłady np. dotyczące tego, kto będzie najlepszy z Polaków itp. Jak wiadomo, u nas ta dyscyplina jest bardzo popularna. Dzieje się tak już od czasów panowania na skoczniach Adama Małysza. Od pewnego momentu skoki narciarskie stały się u nas sportem narodowym.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

W sezonie zimowym są drugą najpopularniejszą dyscypliną, ponieważ zawsze najbardziej popularna będzie piłka nożna. Typowanie skoków narciarskich popularne jest nawet wśród profesjonalnych typerów, którzy graja na bardzo wysokie stawki. O czym jeszcze nie można zapominać? Kursy są oferowane tak naprawdę przez każdego szanującego się bukmachera. Dla firm bukmacherskich to szansa na zarobek. Nie ukrywajmy tego. Skoki narciarskie są bardzo popularne. Można zatem przypuszczać, że nie będzie brakowało chętnych do typowania. Statystyki pokazują zaś, że większość graczy przegrywa. Można też tak zmieniać kursy, by wyjść na swoje niezależnie od finalnego rezultatu. To wszystko powoduje, że zakłady bukmacherskie chętnie wystawiają kursy. Gracze, którzy dokładnie analizują i biorą pod uwagę wszystkie czynniki mogą zaś na tym aspekcie zarobić.

Czy skaczą wszyscy najlepsi?

Letnie skoki narciarskie to jednak mimo wszystko loteria. Jakie czynniki brać pod uwagę grając ten właśnie sport? M.in. istotne jest, czy w zawodach biorą udział najlepsi z najlepszych. O jakim aspekcie nie można zapominać? Na pewno o takim, że nie każdy podchodzi do takich zawodów z pełną determinacją. Na pewno trzeba zweryfikować, kto konkretnie jest na liście startowej. Szczególnie jeśli chcesz obstawiać typy na zwycięzcę poszczególnych zawodów. To ważny czynnik. Dzięki temu będziesz wiedział, ilu Twój faworyt ma realnych kandydatów do walki o triumf. Przeważnie bowiem jedni walczą o zwycięstwo, inni o TOP6, TOP10 itd. Warto zatem wyselekcjonować takie poszczególne grupy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Potem trzeba zastanowić się nad plusami i minusami każdego ze skoczków. Warto zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się typować zakłady h2h, które dostępne są u takich bukmacherów jak STS, Fortuna czy Betfan. Są one mimo wszystko łatwiejsze do typowania oraz analizowania. Z jednej strony kursy są mniejsze. Z drugiej strony mniejsze jest też ryzyko. Warto zaś przede wszystkim minimalizować ten konkretny czynnik. Poza tym o wiele łatwiej sprawdzić informacje tylko o swoim zawodniku i jego rywalu, niż o kilkunastu innych skoczkach, prawda?

Dlaczego warto uważać na letnie skoki narciarskie?

Czy na letnie GP w skokach narciarskich warto wydawać dużo pieniędzy? Niekoniecznie będzie to dobry pomysł… Trzeba bowiem podkreślić, że dla wielu zawodników jest to kolejny etap przygotowań do sezonu zimowego. W zimie jest największy prestiż i największe pieniądze. Każdemu zatem zależy na tym, by notować dobre rezultaty właśnie w tym konkretnym okresie. Tak, jak wspominaliśmy, jest to swego rodzaju loteria.

betfan polski bukmacher online
Nowy bonus legalnego bukmachera Betfan – Kod promocyjny: BETFAN

W związku z tym bylibyśmy ostrożni przed graniem za relatywnie duże pieniądze takich właśnie zakładów. To pierwsza kwestia. Na pewno trzeba dokładnie przeanalizować możliwości konkretnych skoczków. Jak sprawdzić ich formę? Chociażby analizując poprzednie wyniki w letnich skokach narciarskich. Jeśli ktoś regularnie zajmuje wysokie miejsce, to znaczy, że mu najzwyczajniej w świecie zależy. Jest zatem duża szansa, że zanotuje korzystny wynik także w czasie najbliższych zawodów. Ważna jest także lokalizacja. Np. skoczkowie z Polski zawsze będą osiągać nieco lepsze wyniki na naszych obiektach. Z kilku powodów. Na pewno lepiej znają te skocznie.

Nie da się ukryć, że w tym sporcie ma to zaś spore znaczenie. O czym jeszcze nie powinno się zapominać? Na pewno o tym, że wtedy nie trzeba męczyć się długimi podróżami. Dla skoczków z Azji wizyta w Europie zawsze stanowi spore wyzwanie. Chodzi o aspekt dotyczący aklimatyzacji, który wcale nie przebiega błyskawicznie, jak niektórym mogłoby się wydawać. Poza tym na naszych obiektach zawsze można liczyć na żywiołowo dopingujących kibiców. W związku z tym trzeba przeanalizować formę zawodników, ich podejście oraz miejsce rozgrywania konkretnych zawodów…