Wiele początkujących nie wie nawet, co to są zakłady AKO. Nic dziwnego, ponieważ większość graczy stawia na ten rodzaj zakładów bez żadnego przygotowania i wiedzy. Dlatego już dziś dowiesz się – czym są zakłady akumulowane – oraz jak możesz na nich wygrywać!

Jak wygrywać na zakładach AKO? Poradnik bukmacherski 2021

Czym są zakłady AKO?

Zakłady AKO to nic innego jak dwa lub więcej (zwykle więcej) zakładów na jednym kuponie. Jednakże przy bukmacherce zawsze jest jakiś haczyk. Możesz wygrać tylko wtedy, gdy poprawnie przewidzisz wszystkie wydarzenia sportowe. Im więcej zdarzeń umieścisz na kuponie, tym mniejsza szansa, że wygrasz.

Plusy i minusy zakładów akumulowanych

Korzystając z kuponów AKO, zdecydowanie możesz wygrać więcej. Za każdym razem, gdy postawiony zostanie przez ciebie zakład, ilość potencjalnej wygranej znacznie wzrośnie. Ma to jednak również wady. Mówiąc matematycznie, im więcej wydarzeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo wygrania kuponu.

Wśród innych korzyści, jakie możesz uzyskać na zakładach akumulowanych, to to, że bukmacherzy zwykle oferują kupony AKO w swojej ofercie promocyjnej. Polega to mniej więcej na to, że obstawione przez ciebie zakłady akumulowane mogą zawierać na przykład jedną pomyłkę – a bukmacher i tak pozwoli ci wygrać.

typowanie meczów za darmo w sts
Obstawianie za darmo w STS – Kod promocyjny na bonus bez wpłaty własnej

Kiedy opłaca się grać na zakładach akumulowanych?

Niestety, ale prawie nigdy. Szukanie przewagi nad bukmacherem to jedno, a matematyczne prawdopodobieństwo na to, że uda ci się wygrać, to drugie. Dlatego też w większości przypadków, jeśli bukmacher nie proponuje ci jakichś ciekawych promocji bukmacherskich na zakłady akumulowane, to zwykle nie warto je typować, z racji tego że szansa na wygraną jest bardzo niska.

A co z ,,taśmami”?

Zacznijmy może od tego – czym w ogóle są taśmy? Otóż jest to nic innego, jak zakłady akumulowane, ale z tą różnicą – że na kilka – do kilkunastu typów naraz. Zazwyczaj są one obstawiane przez początkujących typerów – z racji tego, że łapią się na lep obietnic – że za 10 zł mogą wygrać miliony. Naturalnie tych zakładów jeszcze bardziej nie opłaca się obstawiać, bo możliwość wygranej jest tu naprawdę niska.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jak doświadczeni gracze obstawiają ten rodzaj zakładów?

Dobry gracz nie postawi na zakłady AKO. Większość doświadczonych graczy wie, że jeśli akumulator nie zostanie przez nich obstawiony, to mają większą szansę na wygraną. Najlepiej jest stawiać kilka pojedynczych zakładów u różnych bukmacherów, ponieważ wtedy nie musisz się martwić o wygranie każdego zakładu. Ponadto skumulowany zakład to zwykle wysoka marża firmy bukmacherskiej i pomimo potencjalnej szansy na wygraną nie jest to zbyt atrakcyjne, prawda? Dlatego jeśli dopiero zaczynasz, lepiej skupić się na zakładach pojedynczych, ponieważ rozbijanie swoich kuponów na mniejsze to podstawowa taktyka przy wygrywaniu zakładów bukmacherskich.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.