Zakłady bukmacherskie udostępniają bogatą ofertę zawierania zakładów wzajemnych głównie na wydarzenia sportowe. Do dyspozycji graczy przeznaczone są punkty naziemne oraz internetowe serwisy bukmacherskie. Według statystyk dużym zainteresowaniem graczy cieszą się zarówno stacjonarne punkty bukmacherskie, jak i oferty online umożliwiające zawieranie zakładów wzajemnych.

obstawianie w internecie
Gdzie lepiej obstawiać? w Internecie czy u ziemniaka?

O wyborze sposobu gry decydują indywidualne preferencje graczy. Zakłady bukmacherskie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, urozmaicają swoje oferty zarówno w punktach naziemnych, jak również w internetowych serwisach bukmacherskich.

Ponadto dynamiczna polityka marketingowa bukmacherów wpływa na wprowadzanie modyfikacji funkcjonalnych mających na celu zwiększenie komfortu zawierania zakładów wzajemnych w punktach stacjonarnych oraz poprzez serwisy sieciowe.

Obstawianie online vs punkt naziemny

Zakłady bukmacherskie starają się sprostać wymaganiom stawianym przez graczy, dlatego serwisy internetowe, jak i punkty naziemne przechodzą ciągłe modyfikacje w celu usprawnienia oferty bukmacherskiej poprzez zwiększenie jej funkcjonalności. Serwisy internetowe dedykowane są dla graczy ceniących swój czas.

Poprzez internetową stronę bukmachera lub aplikację mobilną gracz może zawierać wszystkie typy zakładów (tj. przedmeczowe, na żywo, specjalne, kombinowane, akumulacyjne). Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość otrzymywania powiadomień o statusie kuponu.

„Zalety obstawiania w internecie są powszechnie znane, moim zdaniem granie online jest o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy poza domem spędza się dużo czasu, a punkt naziemny bukmachera znajduje się blisko.” – typer z forum betonline.net.pl

W przypadku punktów naziemnych tylko nieliczne zakłady bukmacherskie oferują grę i obstawianie na żywo, co wpływa na ograniczenie możliwości gracza w zakresie zawierania zakładów wzajemnych w punkcie stacjonarnym. Serwis internetowy charakteryzuje się stabilnym działaniem oraz intuicyjną obsługą wpływającą pozytywnie na sprawność wyszukiwania wydarzeń sportowych, oraz generowania kuponów.

Zaletą punktów naziemnych jest możliwość uzyskania informacji od personelu w zakresie promocji, bonusów lub zakładów specjalnych. Dodatkowym atutem punktów stacjonarnych jest wypłata wygranej „do ręki”, co działa motywująco i mobilizuje do dalszej gry.

Funkcjonalność gry naziemnej i online

Zakłady bukmacherskie w celu zachęcenia swoich klientów do korzystania z punktów naziemnych lub z oferty internetowej wprowadzają specjalne oferty promocyjne obowiązujące wyłącznie w punkcie stacjonarnym, lub w serwisie internetowym.

Oferty promocyjne charakteryzują się tym, że są cykliczne, co wymusza na graczach czujne śledzenie zarówno zawartości bukmacherskich serwisów internetowych, jak i ofert promocyjnych w punktach naziemnych. Wielu graczy korzysta z punktów stacjonarnych również ze względu na emocje, jakie towarzyszą podczas śledzenia wyników w towarzystwie innych graczy.

W przypadku internetowych stron bukmacherskich gracze mogą kontaktować się za pomocą czatu. Dużym atutem punktów naziemnych jest brak konieczności dokonywania wpłat, tak jak ma to miejsce z depozytami graczy online. Wpływa to na możliwość kontrolowania finansów przeznaczanych na grę, co w przypadku pieniędzy elektronicznych stanowi utrudnienie.null