O Bitcoinach jest bardzo głośno. Zapewne zastanawiasz się, czy warto się nimi interesować? Jeżeli nie inwestujesz, zapewne nie zgłębiałeś tematu. Jednak, jeżeli jesteś graczem w kasynach online, bitcoiny mogą być czymś, co warto rozważyć.

bitcoin hazard

Płatności w kasynach

Kasyno lub poker online zapewniają nam bezpieczną rozrywkę. Jednak równocześnie uniemożliwiają wygrywanie prawdziwych pieniędzy. Więc jeżeli choć raz spróbowałeś zagrać na prawdziwe pieniądze, na pewno spotkałeś się z tym, jaką płatność wybrać. Nie zawsze te płatności, które chcemy, są dostępne. A z kolei korzystanie z płatności bankowych może przysporzyć problemów. Tak na przykład jest w USA, gdzie banki mogą odmówić przyjęcia lub wykonania przelewu, jeżeli podejrzewają, że jest to przelew z kasyna.

Przy polskim, również bardzo ostrym prawie hazardowym, w zrozumiały sposób możemy nie chcieć, by nasze transakcje pomiędzy kasynem a kontem były widoczne – niezależnie od tego, czy decydujemy się zagrać w zatwierdzonym polskim kasynie online, czy zdecydowaliśmy się na grę w kasynie zagranicznym.

W przeciwieństwie do znanych obecnie form płatności bitcoiny zapewniają pełną anonimowość.

Jak to działa?

Przy transakcji bitcoinem nie widać imienia i nazwiska osoby zlecającej przelew. Widoczny jest tylko adres, z którego przelew został zlecony i na jaki adres idzie. Przy czym adres ten nie jest słownym zapisem, a cyfrowym. Jest to po prostu zbiór numerów, przypisanych do konkretnej osoby. A na dzień dzisiejszy, nie pozwala to zidentyfikować osoby zlecającej lub otrzymującej przelew.

Bitcoin nie jest także walutą narodową. Oznacza to, że nie ma na niego wpływu żaden rząd, czy bank. Oczywiście, jak każda waluta, bitcoin zmienia swoją wartość w zależności od gospodarki światowej i inwestycji, ale równocześnie trudniej go naruszyć np. decyzją rządu o dodrukowaniu większej ilości pieniędzy. Jako waluta międzynarodowa jest oceniana jako niepodatna na inflację – ale ponieważ istnieje dopiero od 2009 roku, jest to ciągle teoretyczne założenie.

Kolejnym plusem płatności bitcoina jest szybkość transakcji. Jest to jednak z najszybszych transakcji, jaka obecnie jest dokonywana na świecie.

Dodatkowo transakcji bitcoinem nie da się oszukać. Wszystko zapisywane jest w tzn. blockchainie, czyli publicznym rejestrze transakcji. Oznacza to, że zwyczajnie możesz sprawdzić, czy strona naprawdę przelała ci pieniądze, czy cię okłamuje. Ma to ogromną przewagę nad innymi środkami płatniczymi, gdzie tak naprawdę musimy wierzyć na słowo lub mieć nadzieję, że ktoś prześle nam potwierdzenie transakcji.

Czy są jakieś minusy?

18 listopada 2013 Departament Stanów Zjednoczonych przyznał, że wirtualne waluty działają legalnie i usprawniają legalne transakcje. W teorii nie ma więc problemów.

Pamiętajmy jednak, że zapewniają one kompletną anonimowość, a co za tym idzie, mogą być miejscem prania brudnych pieniędzy. Dlatego decydując się na bitcoiny, nadal musimy pozostać ostrożni w wyborze stron, na których gramy, aby przypadkiem nie trafić na osoby, chcące nas okraść.

Obecnie coraz więcej kasyn oferuje możliwość płatności Bitcoinami, choć nie jest to jeszcze tak popularne, jak choćby portfele elektroniczne. Jednak wszystko wskazuje, że wejście Bitcoinów do wszystkich kasyn na świecie, to tylko kwestia czasu.