Bingo to nielegalna w Polsce gra hazardowa, która od lat przyciąga masę ludzi do kolektur. W Bingo gra się na kuponach podzielonych na trzy części. Na każdym kuponie znajdują się liczby od 1 do 75. Są one rozmieszczone losowo w trzech częściach. W każdej części znajduje się siatka 5×5 odpowiadająca literom B-I-N-G-O

bingo gra hazardowa
Jak się gra w bingo?

Zasady gry w Bingo

Szanse wygrania rundy można zwiększyć, grając maksymalnie trzema kuponami. Część ceny każdego kuponu jest dodawana do stale rosnącej wygranej. Bieżąca wartość wygranej jest wyświetlana w górnej części okna gry. Główna wygrana przechodzi z gry na grę, aż do wyłonienia zwycięzcy. Aby zdobyć nagrodę główną, należy zagrać wszystkimi trzema kuponami i wygrać Bingo przy piątym lub szóstym wylosowanym numerze. Więcej informacji na temat wygranych znajduje się w tabeli wypłat. Podczas gry widnieją na niej informacje o pozostałych szansach na wygraną w miarę losowania kul.

Po zakupieniu kuponu z maszyny losującej, w której znajduje się 75 kul o numerach od 1 do 75, losuje się 30 kul. Można wybrać losowanie ręczne kolejnych liczb, pozwolić na automatyczne losowanie kolejnych liczb lub automatyczne losowanie wszystkich liczb jednocześnie. Wylosowane liczby są automatycznie zaznaczane na kuponie. Informacje na temat liczby kulach wylosowanych ze wszystkich 30 kul jest wyświetlana na liczniku.

Bingo wygrywa się, gdy na kuponie zostanie zaznaczonych pięć wylosowanych liczb w pionie, w poziomie lub ukośnie. Ponieważ rzędy wylosowanych liczb są zaznaczane na kuponie, nie trzeba martwić się o sprawdzanie! Dany rząd jest zaznaczany także wtedy, gdy zawiera cztery wylosowane liczby i gracz jest bliski zdobycia Bingo.

Gra kończy się po wylosowaniu wszystkich 30 liczb. Im więcej rzędów liczb zostanie zaznaczonych na kuponie i im wcześniej się to stanie, tym więcej się wygrywa!