Poker jest bardzo popularną grą karcianą. Istnieje wiele jego odmian. Niektóre z nich są grami typowo hazardowymi i nie mogą przynosić regularnych dochodów. Natomiast odmiany takie jak Texas Hold’em i Omaha to gry, z których utrzymuje się bardzo wielu profesjonalnych graczy. 

poker online 2019
Zasady gry w pokera

Zasady gry w pokera

Zasady gry w pokera są bardzo proste. Każdy z graczy otrzymuje karty (od 2 do 5, w zależności od rodzaju gry). Pomiędzy poszczególnymi rundami odbywają się licytacje. Wygrywa najsilniejszy układ pięciokartowy. Układy te są dobrze znane. W kolejności od najsłabszego: wysoka karta, para, dwie pary, trójka, strit, full, kareta, poker oraz poker królewski.

Największe rzesze fanów zyskała sobie odmiana Texas Hold’em. Gracz otrzymuje w niej tylko dwie karty, a 5 wspólnych ląduje na stole (3 na flop, 1 na turn i ostatnia na river). Z tych wszystkich kart gracz wybiera najlepszy układ z 5 dowolnie wybranych kart. 

Popularność pokera rośnie z roku na rok, głównie przez wzgląd na możliwości gry online. Istnieje wiele sieciowych pokerroomów, które oferują grę na prawdziwe pieniądze, a także naukę przy stołach z wirtualnymi żetonami. 

Oczywiście póki co w Polsce gra w pokera przez internet jest nielegalna, można grać jedynie w kasynach, które mają zezwolenia na taką działalność.

Być może już wkrótce zostanie znowelizowana ustawa hazardowa i znowu będzie można grać w pokera przez internet.

__________________________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest kasyno i poker w internecie jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny wyłącznie dla osób pełnoletnich.